Öz

Edip Cansever’in mısralarındaki gibi, “bir kış günüydü, kar yağıyordu, gök sapından boşalmış papatya yapraklı gibi duruyordu” dünya.

Kar tanelerinin sokak lambasının altında savrulduğu çok soğuk bir kış akşamında, 1992 senesinin 22 Şubat’ında gözlerimi açtım dünyaya. Şimdiki yüksek apartmanların, emlak ve inşaat şirketlerinin aksine, üzüm bağları, zeytin bahçeleri, karpuz tarlaları vardı doğduğum belde Muradiye, Manisa’da. 18 sene arşınladığım yollarda at arabalarının arkasına takılarak, canımız çektiğinde meyve bahçelerinden meyve toplayarak, kapıların hiç kilitlenmediği evlerde büyüyerek geçirdim çocukluğumu. Akşamları sokağa çıkıp saklambaç oynamak istediğimde, anne ve babamın izin vermeyişini eylem yaparak geçirdiğim bir çocukluktu bu. Haksızlığa, eşitsizliğe karşı oluşum çok küçük yaşta başlamıştı.

Bilime hep meraklı, bilgiye ise hep açtım. Ege Üniversitesi ve Bonn Üniversitesi’ndeki iktisat yolculuğumdan sonra rotamı “veri bilimine” çevirerek Leuphana Üniversitesi’nde “Management and Data Science” alanındaki bilim yolculuğuma devam etmekteyim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *